تاریخ : چهارشنبه, ۱۳ مهر , ۱۴۰۱ Wednesday, 5 October , 2022

تقدیم به پسرم و همه ی خانواده های چشم انتظار

  • کد خبر : 535
  • 30 دسامبر 2014 - 6:47

تقدیم به پسرم و همه ی خانواده های چشم انتظار

Roozbeh-Ataei-Faraghngo                        گلی گم کرده ام می جویم اورا          به هر گل می رسم می بویم اورا

روزبه جان تولدت مبارک

عقربه های ساعت پنج بعد از ظهر را نشان میداد ، چشم به در گوش به صدا بودم ، دستگیره درب اطاقم خیلی آهسته پیچید،همسرم قنداق به بغل وارد اطاق شد ، تبسم خاصی روی لبانش بود ، با قدمهای شمرده ،شمرده به طرفم می آمد وقتی نزدیک تخت شد قنداق را باآرامش خاصی در بغلم گذاشت ، آهسته گفت : مقام مادریت مبارک باشد خدارا شاکرم که فرزندی سالم عطایمان کرد .

خدای من ! من مادرشدم، از شوق، اضطراب خاصی داشتم، خانه ما صفای دیگری به خود گرفته بود تمامی خانواده کنارم جمع بودند،در اولین ساعت های زندگی روزبه ام، زمزمه های اذان درگوشش نواخته شد و من در همان حال با خدای خودم راز ونیاز می کردم ،خدایا! فرزندم راصالح وسالم گردان ، از تمامی گزند وشر شیطان حفظ بفرماو….و

سی ویک اردیبهشت یکی از بهترین روزهای زندگی من وهمسرم شد وبه همین دلیل نام ” روزبه” را برای فرزندمان انتخاب کردیم .روزگار به بهترین وصف گذشت و” روزبه ” من قد کشید و تاک شد .

غافل از نامردمان روزگار و بشر دوپا و چهره میش نما وگرگ صفتان بودیم .که چون شغالها درکمین راه روزبه من نشسته وفرزند عزیزم را از آغوشم روبودند!!!

روزبه جان از آن روز رویایی دقیقا” سی وپنج سال می گذرد ، نمی دانم چه هدیه ای تقدیمت کنم که لایق اسم و وجود و نفس تو باشد ولی قاب عکس تو را در آغوش گرفتم و سی وپنج بوسه برصورت وچشم توکاشتم همرا با سی وپنج گل روز در کنار آن ،از راه دور خودم را در آغوش توحس می کنم وبه  چشمان زیبایت وآن نگاه پر معنا و گویای تو ، می گویم :عزیزم ، پسر مظلوم و گرفتارم، این تولد هم در روزهای واپسین اردیبهشتی بر قلب همیشه بهاری وبهشتی ات مبارک باشد .

آرزودارم منهم درکنار تمامی مادرانی که فرزندانشان گرفتار تارهای شیطانی رجوی هستند آزاد وبه آغوش خانواده پرمحبت خود بازگردند.

این صدای خانم عطائی از اصفهان بود که از پشت خط با آن بغض همیشگی خود جملات را بریده بریده ادا می کرد،دلداریش می دادم که آرام سخن بگوید ولی نمی توانست ، فقط با گریه میگفت : آخر تولد روزبه عزیزمه، می دانید اردیبهشت یکی از ماههای به یادگار مانده جوانی من است ولی چه کنم که جوانیم را گم کرده ام.

بخدا قسم انتقام جوانی ، بر باد رفته جوانم را خواهم گرفت ، ای خدای من انتقام آن روزی که پدر روزبه (مرحوم آقای عطائی) درآخرین لحظه های زندگیش چشم به قاب عکس روزبه ماند و اشک ریخت وچشم فروبست وهمان اشکهای مرحوم عطائی امروز تبدیل به گل روز شد که تقدیم پسرش کردم  .

چندین سال است که بدنبال گل گم گشته ام هستم ، سازمان ملل ، حقوق بشر ، کمیساریا ، هرکجا و هرکسی که شما فکر کنید التماس کردم حتی به پایشان افتادم که بچه ام را می خواهم ولی هیچ کس صدای ناله و سوختن قلبم و اشک خون چشمم را ندید .

شما شاهد هستید که چهار سال تمام در کنار شما ماندم که شاید از دور فقط از دور چند ثانیه صورت معصوم پسرم را ببینم ولی دریغ، ولی به خدا قسم خوردم تا لحظه آخر برای آزادی فرزندم تلاش خواهم کرد ،من همیشه درکنار خانواده بودم وتا آزادی تمامی اسیران ازدست هیتلر قرن (رجوی) خواهم ایستاد.


سرکار خانم عطائی :

شما را همه خانواده ها به بردباری و صبوری می شناسند پس همیشه بر خدا توکل و صبر پیشه کنید ، بخدا قسم ناله و آه واشک شما وتمامی مادران و پدران بی جواب نخواهد ماند .میدانیم سالیان سال است که چشم به راه هستید ومیدانید که خدا با صابران است.

خانم عطائی جان ، خواهر مهربان ، همسنگر روزهای سخت اشرفم ” اندکی صبر ،فقط اندکی صبر، سحر نزدیک است “.

زده ام فالی که مسیحا نفسی می آید:

دوش دیدم که ملایک در میخانه زدند      گل آدم بسرشتند وبه پیمانه زدند

ساکنان حرم ستر وعفاف ملکوت           بامن راه نشین باده مستانه زدند

آسمان بار امانت نتوانست کشید            قرعه کار به نام من دیوانه زدند

جنگ هفتادو دوملت همه را عذربنه       چون ندیند حقیقت ره افسانه زدند

شکر ایزد که میان من واو صلح افتاد      صوفیان رقص کنان ساغر شکرانه زدند

آتش آن نیست که از شعله او خنددشمع      آتش آن است که در خرمن پروانه زدند

تقدیم به پسرم و همه ی خانواده های چشم انتظار

 

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=535