• امروز : سه شنبه - ۱۸ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 7 February - 2023

ممانعت فرقه رجوی از ارتباط اعضا با دنیای خارج

  • کد خبر : 482
  • 29 دسامبر 2014 - 6:35

ممانعت فرقه رجوی از ارتباط اعضا با دنیای خارج

kampe liberti

خط اصلی سران سازمان همچنان حفظ و نگهداری اعضای مستقر در کمپ لیبرتی بدون اطلاع از دنیای بیرون و تماس با خانواده و بستگان می باشد.حتی زندانیان زندان گوانتانامو و همینطور مخوف ترین    زندان ها نیزاجازه تماس تلفنی با اعضای خانواده خود را دارند. سری ترین سازمان های بین المللی ازجمله سیا و کا گ ب نیز افراد خود را از تماس با خانواده و دسترسی به کانال های خبری محروم نمی کنند.جنبش ، سازمان و کشوری در دنیا را نمیتوانید نام ببرید که افراد آن از دسترسی به تلفن برای ارتباط با دنیای خارج محروم باشند.بر اساس قوانین حقوق بشری هیچ سازمان یا اداراه و یایک مرجع قانونی حق سلب هویت افراد خود را ندارد و هر کس به استقلال  و با نام شناسنامه ای خود می تواند در ارتباط با مجامع بین المللی و حقوقی .. قرار بگیرد.در این میان ممکن است در معدود فرقه هایی بعضی از این حقوق از اعضا سلب شود.

چگونه است که در سازمان مجاهدین !!! تمامی حقوق انسانی اعضا ازجمله اجازه تماس با خانواده ممنوع می شود  و دسترسی نفرات به اینترنت ، روزنامه ، تلویزیون و… نیز مموع می شود؟چگونه است که  در  این کمپ و اساساً داشتن تلفن و ایمیل ممنوع است . هر کسی  از خانواده ،بستگان و یا حتی مجامع حقوقی بخواهد با این افراد تماس بگیرد آدرس و یا مکان مشخصی ندارند و  افراد از داشتن تلفن و ایمیل محروم هستند و در صورت دراختیار داشتن امکان ارتباطات کاری یا اداری همین نیمچه ارتباطات محدود آنها نیز بشدت کنترل می شود.

چگونه است که فکر کردن  به مسائل سیاسی و ارائه نظر و حتی سوالات سیاسی جرم است – تمام اعضا  بطور روزانه ۵ الی ۶ ساعت  از وقت خود را بایستی در جلسات ایدئولوژیک  مغزشویی بسر ببرند درحالیکه وقت آزادی برای مطالعه و یا فراغت به آنها نمی دهند – ساعات مجاز کار در حالیکه در دنیا ۸ ساعت می باشد در کمپ از ساعت ۵ صبح الی ۱۱ شب است که ساعت به ساعت آن برنامه ریزی شده است وکسی  مجاز نیست آن را بهم بزند.

چگونه است که شرکت در تمام جلسات و برنامه ها و هر کاری در کمپ حتی رفتن به سالن غذاخوری و حتی استراحت، نوع کار،رنگ لباس، انتخاب دوست، صحبت کردن با همکاران و اعضای دیگر، ورزش… همه این امور تحت کنترل تشکیلات و در یک اجبار کامل است.

ومهمتر از همه، هیچکس نمی تواند عقایدش را آزادانه بیان کند، کسی نمی تواند انتقاد و یا حتی ایده ای در باره امور سازمان مطرح نماید، چه رسد در رابطه با امور شخصی و خودش و حقوق انسانی اعضا بخواهد مطلبی بیان کن .در یک کلام باید گفت در فرقه رجوی حقوق اعضا بطور کاملا غیر انسانی و در تناقض آشکار با حقوق بین المللی پایمال می شود.

در درون تشکیلات تقریبا همه چیز خفقان آور و در نهایت رنج و  عذاب و محدودیت رسیده است.

از طرف سازمان ملل و کمیساریا نیز برای مصاحبه ها از  مدت ها قبل به سران سازمان درخواست های کتبی ارائه می شود و پس ازموافقت سران و توجیه های چند ساعته و کنترل های فراوان نفرات را برای مصاحبه می فرستند

افراد در این مصاحبه ها نیز هویت مشخص حقیقی ندارند. بسیاری از آنان در مصاحبه ها نیز به نقل از اعضای کمیساریا جرئت تماس با خانواده های خود را نیز ندارندو  هنگامی که به آنان امکان تماسی داده می شود که بعد از سالها بتوانند با خانواده هایشان تماس بگیرند از ترس توبیخ و مواخذه از  این کار امتناع می کنند. !

دربسیاری موارد نیز به نقل از افراد جداشده قبل از مصاحبه از طرف سازمان به آنها تاکید می شود که در رابطه با تماس با خانواده به مسئولین کمیساریا به دروغ گفته شود که من در ارتباط هستم و یا اینکه چند ماه پیش تماس گرفته ام !!!

در مواردی از ترس و نگرانی و آبروریزی افراد را قبل از مصاحبه برای یک تماس چند دقیقه ای می برند تا  هنگامی که در  مصاحبه مورد سوال قرار بگیرند بگویند که من با خانواده ام در تماس هستم!

حال باید به سران خیانتکار این فرقه گفت: ” به چه دلیل  به افراد اجازه داشتن تلفن و تماس تلفنی با خانوده هایشان را نمی دهی؟ چرا افراد نمی توانند حتی برای قرار پزشکی به تنهایی به خارج از کمپ برند و دو سه نفر به اسم پرستار و مترجم همراه آنها دائماً آنان را کنترل می کنند؟ کنترلر

چرا بعد از بیست  – سی سال ماندن در کمپ ها به افراد اجازه حتی یک مرخصی کوتاه مدت و رفتن به نزد خانواده هایشان داده نمیشود. این همه فشار و ترس و نگرانی از چیست؟

ولی هدف اصلی مشخص شده سازمان ، ماندن در عراق است به هر قیمت ممکن؛ حتی به قیمت قتل عام تمامی نفرات به هر تعداد که لازم باشد ، حفظ تشکیلات جهنمی و نگهداشتن اعضای بدور از ارتباط نفرات با دنیای جهان خارج و در یک محیط ایزوله شده ازترس فرو پاشی بیشتر

نهایتا  رجوی بزدل  و سران خیانتکاراو باید در برابر تاریخ و افکار عمومی پاسخ بدهند که «زندانی کردن افراد در کمپ بدون دسترسی به تلفن و اینترنت، بدون هر گونه ارتباط با دنیای خارج و خانواده و دوستان، تفتیش عقاید قرون وسطایی… و محروم کردن آنان از زندگی طبیعی…» جزء کدام قانون حقوق بشری و انسانیست است؟ تاکی می توان حقایق را پنهان نمود…

librti

دور نیست روزی که اعضای بیشتری موفق به فرار و جدایی از تشکیلات شده و حقایق بیشتری را افشا نمایند. به امید آن روز

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=482