تاریخ : یکشنبه, ۵ تیر , ۱۴۰۱ Sunday, 26 June , 2022

بررسی پرونده هجوم رجوی‌ها به تجمعات ایرانیان آزاده در خارج از کشور

  • کد خبر : 34768
  • 14 ژوئن 2022 - 10:57

آرشیو رسانه‌های دنیا مملو از اقدامات خشن عناصر فرقه رجوی در مقابل هرگونه تجمع ایرانیان در اروپا و آمریکا است که شرکت‌کنندگان آن ضمن رعایت قانون و رفتار انسانی، به نحوی گرایش مذهبی یا سیاسی به مردم ایران داشته‌اند.

به گزارش فراق، این روزها نمایشگاه بازخوانی جنایات فرقه تروریستی رجوی علیه مردم ایران در مقابل ساختمان یک دادگاه در شهر استکهلم سوئد توسط خانواده شهدای ترور ایران برپا شده است.

این ساختمان چندی قبل شاهد برگزاری جلسات متعدد محاکمه «حمید نوری»، شهروند ایرانی بود که در آن، عناصر فرقه تروریستی رجوی در جایگاه مدعی، شاکی، شاهد و مطلع قرار داشتند و به داستان‌سرایی علیه این شهروند ایرانی و نظام جمهوری اسلامی پرداختند!

خانواده شهدای ترور ایران که به ارائه تریبون رسمی در کشور سوئد به یک فرقه تروریستی که دستش به خون هزاران شهروند ایرانی آغشته است و هیچ‌گاه مشی تروریستی خود را کنار نگذاشته است معترض بوده و همچنین روند این محاکمه سیاسی و یک‌سویه توسط دستگاه قضایی کشور سوئد را مخالف با قوانین بین‌المللی می‌دانند، با اخذ مجوز رسمی، نمایشگاهی حاوی تصاویر و اسنادی که به بخش کوچکی از جنایات و اقدامات تروریستی این گروهک اشاره دارد در مقابل ساختمان دادگاه برگزار کردند که در مقابل برگزاری بیش از ۹۰ جلسه رسمی دادگاه، صدای مظلومیت خود را به گوش مردم، رسانه‌ها و دستگاه قضائی کشور سوئد برسانند.

فرقه رجوی که از برگزاری این نمایشگاه مطلع شده بود با کنارگذاشتن تمام ژست حقوق‌بشری و اپوزیسیون‌نمایی سیاسی که تلاش داشت به مدت ۲دهه در اروپا و آمریکا از خود نشان دهد، ضمن صدور بیانیه‌ای سراسر نفرت و خشم، عناصر خود را برای انجام اعمال خشونت‌بار به محل برگزاری این نمایشگاه گسیل داشت. از ساعات منتهی به برگزاری این نمایشگاه، عناصر منافقین ضمن تجمع در مقابل محل برگزاری آن، مشغول سردادن شعارهای تند با محتوای تحریک‌آمیز و خشن بودند. با شروع برپایی نمایشگاه نیز ضمن حمله به برگزارکنندگان با سلاح سرد که منجر به دخالت پلیس و حفاظت از برپاکنندگان نمایشگاه شد، بنرهای افشاکننده نمایشگاه را با چاقو پاره کرده و به خانم «رحیمی»، خبرنگار شبکه پرس‌تی‌وی و فیلمبردار این شبکه حمله کردند و آنان را مورد ضرب و شتم قراردادند. پلیس سوئد نیز هرچند با تعلل و به‌صورت دیرهنگام، اما در نهایت به منظور جلوگیری از اقدامات خشونت‌بار دیگر توسط عناصر منافقین، ۱۱نفر از این عناصر را بازداشت کرد.

برپایی این نمایشگاه و اقدامات خشن منافقین علیه آن حاوی چند نکته بااهمیت است که پرداختن به آن باعث آشکارشدن خوی تروریستی و ذات دیکتاتوری این گروهک خواهد شد.

منافقین در ۲دهه گذشته تلاش کردند تا با صرف پول‌های هنگفتی که از سرویس‌های اطلاعاتی دنیا دریافت می‌کنند، با ایجاد پروپاگاندا و اشباع فضای رسانه‌ای اروپا، خوانش یک‌سویه خود از آنچه اقدامات ضدحقوق بشری در ایران می‌خوانند را تثبیت کنند و این نمایشگاه هرچند کوچک و موقت، که در حقیقت پرده‌برداری از واقعیت ماجراست و فضای انحصاری و یک‌سویه به نفع منافقین را می‌شکند و بازی درازمدت آنان با افکار عمومی دنیا را برهم می‌زند، باعث کلافگی، سردرگمی و عصبانیت آنان شده و عنان از کف داده‌اند.

این فرقه تروریستی که در ارتکاب به انواع جنایات از لحاظ حجم و عمق، گوی سبقت را از تمامی رقبای خود نظیر داعش نیز ربوده است در سال‌های نه‌چندان دور، بسیار بی‌مهاباتر عمل می‌کرد. آرشیو رسانه‌های دنیا مملو از اقدامات خشن عناصر فرقه رجوی در مقابل هرگونه تجمع ایرانیان در اروپا و آمریکا است که شرکت‌کنندگان آن ضمن رعایت قانون و رفتار انسانی، به نحوی گرایش مذهبی یا سیاسی به مردم ایران داشته‌اند. همچنین اماکنی که به نحوی از انحاء به جمهوری اسلامی مرتبط بود نیز همیشه آماج حملات عناصر منافقین بوده است که در ادامه تنها به گوشه‌ای از این اقدامات در سال ۱۳۶۰ که منجر به صدمات مالی، جسمی و جانی فراوانی نیز شده است اشاره خواهیم کرد.

مروری بر حملات عناصر فرقه رجوی به تجمعات ایرانیان در خارج از کشور

۱تیر۱۳۶۰

کانادا، اوکلاهاما: عناصر فرقه رجوی(سازمان مجاهدین خلق) به نیروهای انجمن اسلامی دانشجویان در آمریکا و کانادا (حوزه اوکلاهاما) حمله کرده و ۴نفر را به شدت مجروح کردند. (روزنامه اطلاعات ۳/۴/۶۰ ص۲۰)

۲تیر۱۳۶۰

آلمان، هامبورگ: حدود ۲۰نفر از هواداران فرقه(سازمان مجاهدین خلق) به کنسولگری آلمان در شهر هامبورگ آلمان غربی حمله‌ور شده و اموال دفتر را تخریب کردند. (روزنامه اطلاعات ۳/۴/۶۰ ص۲۰)

۳۰تیر۱۳۶۰

آلمان، هامبورگ: حدود ۵۰نفر از اعضاء و هواداران منافقین(سازمان مجاهدین خلق) از پنجره سرایدار وارد مسجد هامبورگ واقع در آلمان غربی شدند و اموال مسجد را به سرقت بردند و تعدادی کتاب و عکس را در مسجد پاره کردند. (روزنامه کیهان ۳۰/۴/۶۰ ص۴)

۱۲مرداد۱۳۶۰

آلمان، برلین: بیش از ۱۳۰نفر از هواداران گروهک منافقین(سازمان مجاهدین خلق) وارد سفارت ایران شدند و پلیس آلمان آن‌ها را دستگیر کرد اما فقط ۲۰نفر از آنها در بازداشت باقی مانده و بقیه آزاد شدند. (روزنامه جمهوری اسلامی ۱۴/۵/۶۰ ص۳)

۱۳مرداد۱۳۶۰

آلمان، برلین: نزدیک به ۱۴۰نفر از گروه‌های دانشجویی هوادار منافقین(سازمان مجاهدین خلق) به کنسولگری ایران حمله کردند و خرابی‌هایی را به بار آوردند و روی در و دیوار سفارت شعارهای ضدانقلابی نوشتند. پلیس، حمله‌کنندگان را از کنسولگری خارج و ۲۵نفر از کارمندان کنسولگری را که به گروگان گرفته شده بودند آزاد کرد. همچنین ۲۰نفر از هوادران منافقین(سازمان مجاهدین خلق) نیز بازداشت شدند. (روزنامه جمهوری اسلامی ۱۴/۵/۶۰ ص۳)

۳شهریور۱۳۶۰

سوئد، استکهلم: اعضای گروه‌های ضدانقلاب ضمن اشغال خانه سفیر ایران در سوئد، سفیر و همسر او را به گروگان گرفتند که با مداخله پلیس سوئد دستگیر شدند. در این جریان خساراتی به آرشیو روابط دیپلماتیک سفیر ایران در سوئد وارد شده است. (کتاب تقویم تاریخ دفاع مقدس ج۱۳ ص۱۱۲)

۳مهر۱۳۶۰

آلمان، بن: عوامل ضدانقلاب با حمله به دانشجویانی که قصد داشتند در مراسم برگزاری هفته جنگ در یکی از سالن‌های دانشگاه شهر مانیس در آلمان فدرال شرکت کنند، ۲نفر از آنان را مجروح و از برگزاری این جلسه جلوگیری کردند. (روزنامه کیهان ۴/۷/۶۰ ص۱۱)

۱۴مهر۱۳۶۰

ایتالیا: در یکی از شهرهای ایتالیا بین دانشجویان عضو انجمن اسلامی و عناصر گروهک منافقین(سازمان مجاهدین خلق) درگیری روی داد که در جریان این درگیری «غضنفر خاوند»، دانشجوی سال سوم مکانیک دانشگاه تورین و عضو انجمن اسلامی منطقه شمال ایتالیا به شهادت رسید. (روزنامه جمهوری اسلامی ۴/۸/۶۰ ص۲؛ روزنامه اطلاعات ۴/۸/۶۰ ص۱؛ روزنامه کیهان ۳۰/۷/۶۰ ص۳؛ کتاب فرهنگ اعلام شهدای دانشجو ص۹۳؛ کتاب فرهنگ اعلام شهدا ج۲۱ ص۲۲۱؛ کتاب دایره المعارف شهدای ترور)

۱۵آبان۱۳۶۰

آمریکا، کالیفرنیا: تعداد زیادی از عناصر ضدانقلاب از گروهک‌های مختلف به اجتماع عزاداران عاشورای حسینی در دانشگاه بروکلی حمله کردند. (روزنامه جمهوری اسلامی ۱۹/۸/۶۰ ص۲)

۱۶آبان۱۳۶۰

آلمان، فرانکفورت: ۱۰۰نفر از هواداران گروهک‌ منافقین(سازمان مجاهدین خلق) که به باتوم، میله‌های آهنی و تبر مسلح بودند به گروه ۲۰نفره‌ای از دانشجویان مسلمان ایرانی که در دانشگاه فنی واقع در ۲۰کیلومتری جنوب فرانکفورت آلمان مشغول اقامه نماز بودند، حمله کرده و ۱۵نفر را مجروح کردند که حال عده‌ای از آنان وخیم گزارش شده است. در این حمله پلیس هیچ‌یک از حمله‌کنندگان را بازداشت نکرد. (کیهان ۱۷/۸/۶۰ ص۱)

۱۸آبان۱۳۶۰

سوئد، استکهلم: ۴۰نفر از عناصر وابسته به گروهک‌های ضدانقلاب، مجهز به انواع سلاح‌های سرد، به ۳نفر از دانشجویان طرفدار انقلاب اسلامی حمله کردند که در نتیجه این حملات ناجوانمردانه، حال یکی از آنان وخیم است و ۲نفر دیگر در بیمارستان بستری هستند. (کیهان ۲۰/۸/۶۰ ص۳)

۴دی۱۳۶۰

آمریکا، لس‌آنجلس: «مریم (مرضیه) قربان‌زاده»، یکی از اعضای انجمن اسلامی دانشجویان در آمریکا، توسط عناصر گروهک منافقین(سازمان مجاهدین خلق) در منزلش در لس‌آنجلس آمریکا به شهادت رسید. (روزنامه جمهوری اسلامی۲۴/۱۰/۶۰ ص۲؛ روزنامه اطلاعات ۱۰/۱۰/۶۰ ص ۱۸؛ روزنامه کیهان ۶/۱۰/۶۰ ص۱؛ روزنامه کیهان ۱۰/۱۰/۶۰ ص۴؛ تارنمای دانشنامه شهدا و ایثارگران جمهوری اسلامی ایران)

۱۰بهمن۱۳۶۰

ایتالیا، اورینیو: در پی درگیری که توسط عناصر گروهک منافقین(سازمان مجاهدین خلق) با برادران انجمن اسلامی روی داد ۹نفر از این عناصر توسط پلیس دستگیر شدند. ۱قبضه سلاح شکاری بدون مجوز و تعداد زیادی سلاح سرد توسط پلیس از دستگیرشدگان به دست آمد. (روزنامه جمهوری اسلامی ۱۰/۱۱/۶۰ ص۱۰)

۲۰بهمن۱۳۶۰

آمریکا، مینه سوتا: اجتماع بزرگداشت سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که از سوی دانشجویان آمریکا و کانادا دوزه مینیا پلیس در ایالت مینه سینا برگزار شده بود، مورد حمله عناصر گروهک منافقین(سازمان مجاهدین خلق) قرار گرفت. (کیهان ۲۱/۱۱/۶۰ ص۳۲)

۱۰اسفند۱۳۶۰

ایتالیا، رم: در خاتمه مراسم دعای کمیل که در محل انجمن اسلامی شهر رم بر پا شد، هنگام خروج از محل برگزاری مراسم، برادران عضو انجمن اسلامی مورد حمله عناصر منافقین(سازمان مجاهدین خلق) قرار گرفته و زدوخورد شدیدی بین آن‌ها در گرفت. (اطلاعات ۱۰/۱۲/۶۰ ص۲)

محمدمهدی میرزائی – کارشناس مطالعات تروریسم

انتهای پیام / فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=34768