صفحه اصلی فیلم مستند ملاقات پشت دیوار اشرف

مستند ملاقات پشت دیوار اشرف

۰
0

در سال ۲۰۰۹ موسسه تحقیقات دفاع ملی (RAND) که نهادی غیر انتفاعی در آمریکاست گزارش مفصلی درباره سازمان مجاهدین خلق منتشر کرد .
به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی فراق، این موسسه در گزارش تحقیقاتی خود، جذب ۷۰ درصد از نیروهای فرقه رجوی را “غیرداوطلبانه” و با فریب، تطمیع دروغین و تهدید عنوان و تصریح کرده است، این فرقه تروریستی با وعده های دروغ از جمله وعده کار همراه با حقوق، اعطای زمین، کمک در دریافت پناهندگی، دیدار آزاد با خانواده، امکانات بهداشت و درمان عمومی و حتی ازدواج نیرو جذب کرده و عضوگیری این سازمان از سال ۱۹۸۶ دواطلبانه نبوده است.
در این گزارش، با اشاره به “انقلاب ایدئولوژیکی” سازمان مجاهدین خلق آمده است ، گرایش فرقه ای، تجرد و طلاق اجباری، قطع ارتباط با دوستان و خانواده و انزوای کامل عاطفی، عشق به رجوی ها به جای عشق به همسر و خانواده ، افزایش مطالعات اجباری، ترتیبات زندگی جمعی جبری، اعمال کنترل بر اعضای گروه در تبعید در سراسر اروپا، حذف اعضای کم تعهد، اجازه فرمانده برای هرگونه ارتباط از جمله عقاید و سیاستهای این گروه تروریستی بوده است.
این فیلم بر اساس گزارش آن موسسه و گفتگو با شاهدان عینی تهیه شده است.
یکی از این شاهدان، آقای آنتوان گسلر روزنامه نگار سوئیسی و محقق در زمینه فرقه رجوی می باشد.
ایشان اظهار می دارند که در این گروه هیچ منطقی وجود ندارد و از ترکیب میان سیاست و مذهب و تقدیس شخصیت رهبر، ترکیب خطرناکی به‎وجود آمده است که ممکن است در هر لحظه منفجر شود.
ایشان می گوید: با اندکی تأمل، متوجه شدم که این گروه نه تنها تروریست است، بلکه گرایش‎های فرقه‎ای دارد.

قسمت اول

لینک دانلود قسمت اول

قسمت دوم

لینک دانلود قسمت دوم

انتهای پیام

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
Load More By feraghnews.ir
Load More In فیلم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.