مستند ملاقات پشت دیوار اشرف

در سال ۲۰۰۹ موسسه تحقیقات دفاع ملی (RAND) که نهادی غیر انتفاعی در آمریکاست گزارش مفصلی درباره سازمان مجاهدین خلق منتشر کرد .
به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی فراق، این موسسه در گزارش تحقیقاتی خود، جذب ۷۰ درصد از نیروهای فرقه رجوی را “غیرداوطلبانه” و با فریب، تطمیع دروغین و تهدید عنوان و تصریح کرده است، این فرقه تروریستی با وعده های دروغ از جمله وعده کار همراه با حقوق، اعطای زمین، کمک در دریافت پناهندگی، دیدار آزاد با خانواده، امکانات بهداشت و درمان عمومی و حتی ازدواج نیرو جذب کرده و عضوگیری این سازمان از سال ۱۹۸۶ دواطلبانه نبوده است.
در این گزارش، با اشاره به “انقلاب ایدئولوژیکی” سازمان مجاهدین خلق آمده است ، گرایش فرقه ای، تجرد و طلاق اجباری، قطع ارتباط با دوستان و خانواده و انزوای کامل عاطفی، عشق به رجوی ها به جای عشق به همسر و خانواده ، افزایش مطالعات اجباری، ترتیبات زندگی جمعی جبری، اعمال کنترل بر اعضای گروه در تبعید در سراسر اروپا، حذف اعضای کم تعهد، اجازه فرمانده برای هرگونه ارتباط از جمله عقاید و سیاستهای این گروه تروریستی بوده است.
این فیلم بر اساس گزارش آن موسسه و گفتگو با شاهدان عینی تهیه شده است.
یکی از این شاهدان، آقای آنتوان گسلر روزنامه نگار سوئیسی و محقق در زمینه فرقه رجوی می باشد.
ایشان اظهار می دارند که در این گروه هیچ منطقی وجود ندارد و از ترکیب میان سیاست و مذهب و تقدیس شخصیت رهبر، ترکیب خطرناکی به‎وجود آمده است که ممکن است در هر لحظه منفجر شود.
ایشان می گوید: با اندکی تأمل، متوجه شدم که این گروه نه تنها تروریست است، بلکه گرایش‎های فرقه‎ای دارد.

قسمت اول

لینک دانلود قسمت اول

قسمت دوم

لینک دانلود قسمت دوم

انتهای پیام

feraghnews.ir

فراق ، صدای رسای خانواده های اسیران فرقه رجوی است. کانال: feraghnews@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.